Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data/1/4/1464ae87-e192-4a1e-bdcc-e7763c3d2a31/radypodnikatelom.sk/web/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/1/4/1464ae87-e192-4a1e-bdcc-e7763c3d2a31/radypodnikatelom.sk/web/wp-includes/plugin.php on line 579
Home / E-shop / Ako začať využívať PayPal vo svojom e-shope?

Ako začať využívať PayPal vo svojom e-shope?

Internetová peňaženka PayPal je jednou z najvyužívanejších foriem platby za internetový nákup, najmä zo zahraničia. Systém je pre zákazníkov bezplatný, no v prípade firiem sa platia poplatky za uskutočnené transakcie (výška závisí od mesačného obratu). U užívateľov je tento systém obľúbený najmä kvôli jeho bezpečnosti, keďže sa do svojho účtu prihlasujú pomocou emailu a nemusia tak vypĺňať žiadne informácie o karte. Prevádzkovatelia obchodu istotne zase ocenia fakt, že platiť pomocou systému PayPal je možné aj pomocou jednorázovej platby a ich zákazníci sa tak nemusia trvalo registrovať do systému.

Začiatok využívania tohto platobného systému v internetovom obchode závisí najmä od veľkosti daného podniku.

Pri malých podnikoch, živnostníkoch či začínajúcich podnikateľoch stačí využiť len súkromný účet, ktorý podnikatelia dokážu pomocou niekoľkých jednotlivých krokov zmeniť na biznis účet. Stačí sa len prihlásiť do súkromného účtu a následne v záložke My settings kliknúť na Upgrade my account, kde dochádza k samotnej zmene na Business Account. Následne treba systém zapracovať do webovej stránky.

Pre stredné a väčšie firmy je zase vhodné využiť oddelený firemný PayPal účet. V tomto prípade si užívateľ pri registrácii vyberie možnosť PayPal for business, vyplní všetky potrebné údaje o svojej firme a uvedie kontaktný email, na ktorý mu bude poslané potvrdenie o registrácii. Taktiež je potrebné tento účet prepojiť s bankovým účtom užívateľa, aby mu tak mohli byť poslané jeho peniaze získané z transakcií.

Existuje niekoľko možností implementácie systému do webovej stránky užívateľa. K najznámejším patria:

1. Website Payments Standard – vhodné pri internetových obchodoch, na ktorých nedochádza k prijímaniu platby kartou resp. k objednávke. Existujú aj jej vyspelejšie verzie, ktoré sú však spoplatnené. Výhodou tejto možnosti je rýchlosť implementácie, nízka cena, keďže sa neplatia mesačné poplatky či to, že užívateľovi stačí len nízka úroveň vedomostí o programovaní. Nevýhodou zase je zastaraný dizajn či nízka flexibilita.

2. Express Checkout – túto možnosť uvítajú prevádzkovatelia internetových obchodov, ktorí prijímajú online platby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *