Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data/1/4/1464ae87-e192-4a1e-bdcc-e7763c3d2a31/radypodnikatelom.sk/web/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/1/4/1464ae87-e192-4a1e-bdcc-e7763c3d2a31/radypodnikatelom.sk/web/wp-includes/plugin.php on line 579
Home / Všeobecné / Ako zmeniť sídlo obchodnej spoločnosti s.r.o.?
e-business

Ako zmeniť sídlo obchodnej spoločnosti s.r.o.?

Chceli by ste zmeniť sídlo obchodnej spoločnosti a hľadáte informácie o tom, čo všetko je potrebné zabezpečiť? V článku sa dočítate, aké termíny musíte dodržať a ktoré dokumenty musíte predložiť na príslušnom úrade.

Pre vykonanie zmeny sídla spoločnosti je potrebné vykonať nasledovné kroky:

1. Nahlásenie zmeny do ORSR

Rozhodnutie o zmene sídla spoločnosti je nutné nahlásiť Obchodnému registru do 15 dní a Živnostenskému registru do 30 dní od uskutočnenia rozhodnutia. Je potrebné spracovať návrh na zápis zmeny do ORSR. Registrový súd rozhodne do maximálne 5 pracovných dní odo dňa podania tohto návrhu. Po zápise do ORSR súd pošle potvrdenie o zápise a aktuálny výpis z OR.

2. Pripojenie potrebných dokumentov

  • a) Dodatok k zakladateľskej listine alebo úplné znenie zakladateľskej listiny (v prípade 2 a viacerých spoločníkov spoločenská zmluva) Dodatok obsahuje iba vykonané zmeny oproti najnovšiemu úplnému zneniu zakladateľskej listiny, v prípade nového vyhotovenia sa uvedú zmeny spolu s nezmenenými informáciami.
  • b) Rozhodnutie jediného spoločníka (v prípade 2 a viacerých spoločníkov Zápisnica z Valného zhromaždenia)
  • c) Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti a aktuálny výpis z listu vlastníctva
  • d) Splnomocnenie – Je potrebné, ak podnikateľa pri vykonávaní zmeny zastupuje iná spoločnosť.

3. Ohlásenie zmeny sídla obchodnej spoločnosti na daňovom úrade, odbore živnostenského podnikania, v sociálnej a zdravotnej poisťovni.

Taktiež pozrite

business-intelligence-marketing-markets-and-it-service-management-requirements1

Môžem sa zamestnať v inej firme, keď som podnikateľ?

Máte záujem privyrobiť si popri podnikaní v inej firme? Ste registrovaný ako zamestnanec vo svojom ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *